Tkaniny obiciowe stosowane do tapicerowania mebli: współczesne rozwiązania

Mimo tego, że wielu ludzi uważa, że między zwykłymi tkaninami i tymi stosowanymi podczas tapicerowania mebli nie ma żadnej różnicy, taka opinia nie jest zgodna z prawdą. Tkaniny meblowe nie są podobne do innych rodzajów materiałów ani ze względu na charakterystyki użytkowe, ani ze względu na wygląd. Tego rodzaju tekstylia mają naprawdę bardzo wąski zakres stosowania: tapicerowanie różnych mebli, począwszy od foteli i sof po hokery oraz meble kuchenne.

Jakie materiały do wykonywania tapicerowania są obecnie dostępne na rynku?

Jeśli wybierasz firmę realizującą usługi tapicerskie, warto zwracać się do ekspertów, którzy są gotowi wykorzystać do realizacji Twojego zamówienia każdy rodzaj materiałów obiciowych. We Wrocławiu realizację odpowiednich usług można zlecić na www.renowacjawroclaw.pl. Firma Nubes zatrudnia wyłącznie fachowców o wieloletnim doświadczeniu, potrafiących zrealizować każdy, nawet najbardziej skomplikowany projekt,

Obecnie na rynku jest dostępny szeroki wybór materiałów do tapicerowania, wśród których najbardziej popularnymi są:

  • Szenil – najbardziej popularny materiał do tapicerowania mebli, znany od dwóch stuleci. Ciekawostka z nim związana jest taka, że w ciągu 200 lat metodyka produkcji tego materiału nie uległa praktycznie żadnym zmianom, a najbardziej cenione materiały do tapicerowania tego typu są produkowane w Turcji.

  • Meblowy aksamit lub niezawodny welur. Jest to piękny i szykowny materiał, ale technologia jego wykonania jest bardzo skomplikowana i czasochłonna.

  • Żakard i gobelin. Te materiały charakteryzują się dobrą gęstością, łatwo je rozpoznać po tkanym wzorze. Bardziej wytrzymały jest dwuwarstwowy żakard, który ma wzór po obu stronach.

  • Materiały z warstwą klejoną.

  • Naturalna skóra. Klasyczna i ponadczasowa opcja, której wadą jest wysoki koszt. Alternatywą może być wykorzystanie sztucznej skóry jako materiału obiciowego.

Obecnie produkcja materiałów do tapicerowania znajduje się na bardzo wysokim poziomie, a więc każdy może wybrać odpowiednią opcję ze względu na własne potrzeby i możliwości finansowe. Na materiałach obiciowych można zaoszczędzić współpracując z najlepszymi firmami w branży, gdyż posiadają partnerskie relacje z producentami i dostawcami takich materiałów, a więc mają preferencyjną możliwość ich zakupu.

Materiały obiciowe: które są tymi najlepszymi?

Wybierając materiały obiciowe warto zwracać uwagę nie tylko na ich rodzaj, kolor i cenę. Wybierany produkt powinien także spełniać kryteria takie, jak:

  • Ekologiczność;

  • Wytrzymałość;

  • Odporność na blaknięcie;

  • Łatwość pielęgnacji i in.

W naszych czasach meble nie są kupowane po to, by jedynie zdobić wnętrza: korzystamy z nich aktywnie i to na co dzień do snu, wypoczynku po pracy, zwykłego siedzenia. Rzeczywiście, prowadzi to do stopniowego zużycia materiałów tapicerowanych. Jeśli chcesz, żeby obicie przeżyło maksymalnie długo, najlepszą decyzją będzie wybór wysokiej jakości tapicerki, a jeśli to jest możliwe – jej impregnacji z wykorzystaniem specjalnych składów wydłużających żywotność i ułatwiających sprzątanie.

 

Dodaj komentarz