Co na niestrawność przy wielkanocnym stole?

Święta wielkanocne to dla wielu z nas czas, w którym możemy sobie nieco pofolgować, odstawić na bok codzienną dietę i zwyczajnie sprawić sobie kulinarną przyjemność. Problem tylko w tym, że takie jedzenie bez opamiętania bardzo często przynosi nieprzyjemne problemy żołądkowe. Zanim zasiądziemy przed suto zastawionym stołem, warto dowiedzieć się, jak można poradzić sobie z niestrawnością wywołaną wielkonocnymi potrawami.

Jak potrawy wielkanocne wpływają na nasz układ pokarmowy?

Chcąc rozwiązać jakikolwiek problem, należy najpierw ustalić jego przyczynę. Bez takiej wiedzy wszelkie czynności zaradcze mogą być po prostu nieskuteczne. Co zatem powoduje, że potrawy wielkanocne mogą być problemem dla naszego układu pokarmowego?
Co w głównej mierze odpowiada za niestrawność? Najczęściej przyczyną jest duża ilość tłustych pokarmów, które mogą wywoływać wzdęcia, zgagę czy też bóle brzucha. Duże wyzwanie stawiane jest także przed pęcherzykiem żółciowym, który będzie musiał zwiększyć produkcję żółci, aby organizm mógł poradzić sobie ze zwiększoną ilością tłuszczy.

Najlepszy sposób na niestrawność

Choć świąteczne posiłki faktycznie mogą stanowić wyzwanie dla naszego układu pokarmowego, to jednak nie jesteśmy całkowicie bezbronni. Dzięki możliwościom współczesnej medycyny można wspomóc swój organizm w tych trudnych dla niego chwilach. Jednym z lepszych rozwiązań tego problemu jest zażycie leków na niestrawność.
Odpowiednie środki farmaceutyczne już kilka chwilach po ich zażyciu są w stanie przynieść ulgę w przypadku nudności, wzdęć czy też zgagi. Warto więc mieć je zawsze przy sobie, a szczególnie przy stole wielkanocnym.
Wiele osób zastanawia się często nad tym, czy takie środki są bezpieczne. W końcu od dawna uważa się, że nie należy nadużywać środków farmaceutycznych, ponieważ w dużych ilościach są szkodliwe. Dobre leki na niestrawność gemini.pl/kategoria/zdrowie/uklad-pokarmowy/niestrawnosc oparte są na wyciągach ziołowych, dzięki czemu są w pełni naturalne, a co za tym idzie całkowicie bezpieczne. Najczęściej znaleźć w nich można takie zioła jak mniszek lekarki, mięte, a także kurkumę.

Jak działają leki na niestrawność?

Co dokładnie dzieje się w naszym organizmie, gdy zażyje się lek na niestrawność? Jakie procesy zachodzą w układzie pokarmowym, gdy taki środek do niego trafi?
Zdecydowanie najczęściej substancje zawarte w lekach na niestrawność posiadają działanie wspomagające wydzielanie żółci. Jej większa ilość powoduje, że organizm szybciej radzi sobie z głównym problemem, czyli ze zbyt dużą ilością tłuszczy.
Oczywiście właściwości żółciopędne to nie wszystko, ponieważ oprócz tego leki na niestrawność mają działanie rozkurczające mięśnie gładkie, a także wspomagające wytwarzanie soków trawiennych. Wszystko to sprawia, że układ pokarmowy działa efektywniej, a my odczuwamy ulgę.
Czy są jakieś środki, których nie powinno się zażywać, gdy wystąpi niestrawność po przejedzeniu się wielkanocnymi potrawami? Odradzane są przede wszystkim popularne leki przeciwbólowe, które nie tylko nie rozwiążą problemu, lecz mogą go jeszcze bardziej pogłębić.

Dodaj komentarz