Jak przygotować przyjecie zaręczynowe w luźnym stylu?

Organizacja przyjęcia zaręczynowego może być dość stresująca. Jedne pary decydują się najpierw we własnym gronie spędzić dzień zaręczyn, a później symbolicznie zorganizować przyjęcie dla najbliższej rodziny i osób, które chcą prosić na świadków. Są i takie, które wspólnie planują dzień zaręczyn, czyli bez wielkiej romantycznej niespodzianki, a tak by w otoczeniu najbliższych potwierdzić to, o czym wszyscy myślą czy mówią od dawna, czyli chęć założenia rodziny. Bywa i tak, że jest to przyjęcie niespodzianka dla narzeczonej, a w jej organizację wtajemniczone są osoby z najbliższego otoczenia. Najczęściej to jednak po oficjalnych zaręczynach przyjęcie organizuje przyszła panna młoda. Jak przygotować przyjęcie zaręczynowe w luźnym stylu?

DJ i przyjęcie w stylu hippie w restauracji

Nasza pierwsza propozycja to organizacja imprezy w restauracji. Jednak nie będą obowiązywały stroje galowe, a styl hippie. Przyszła panna młoda włoży lnianą sukienkę zdobioną koronką, a przyszły pan młody lniany garnitur bez krawata. Zaproszonych gości też będzie obowiązywał luźny dress code inspirowany latami 60-tymi i 70-tymi. A do tańca DJ będzie przygrywał przeboje z tamtych lat. Punktem kulminacyjnym przyjęcia będzie poproszenie przez pana młodego jeszcze raz o rękę pani młodej i wręczenie kwiatów jej, a także mamie. Nie będzie to bukiet róż a bukiet polnych kwiatów, a zamiast pierścionka, który Wszak będzie już widniał na palcu pan młody zawiąże na ręku pani młodej bransoletkę w stylu hippie, ale nie z pacyfką, a z symbolem nieskończoności. Taką imprezę może zorganizować restauracja w Białymstoku. Oczywiście właściciel udostępnia salę, a Wy ją przystrajacie i załatwiacie DJ-a. Menu może być klasyczne, w końcu tradycyjna polska kuchnia smakuje najlepiej.

Wspólne spotkanie z rodzicami przy restauracyjnym stoliku bez wielkiej pompy

Możecie też spotkać się z rodzicami i świadkami przy barze i tu znów polecamy Wam pub w Białymstoku – Atmosfera Resto Bar. W industrialnym klimacie wypijecie wspólnie drinki wznosząc toast za Waszą wspólną przyszłość. Następnie możecie usiąść przy stoliku i zjeść wspólnie obiad. Przyjęcie zaręczynowe nie musi mieć zatem wielkiej pompy i trwać przez wiele godzin. Chodzi też o to, by już można było przegadać organizację ślubu i wesela i podzielić załatwianie różnych spraw między tych, którzy chcą Wam w tym pomóc. W końcu do zrobienia jest bardzo wiele, a zegar tyka i nawet jeśli Wasz ślub ma odbyć się dopiero za rok czy za dwa, to ani się nie obejrzycie jak zleci ten czas, dlatego aby nie obudzić się na 5 minut przed ceremonią z niezałatwionymi sprawami, warto wszystko dobrze zaplanować. W ramach przyjęcia zaręczynowego bez wielkiej pompy możecie się też spotkać z wedding plannerką, jeśli planujecie skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Barbecue w rodzinnym gronie

Nie musicie oczywiście stawiać na spotkania na mieście, bo możecie zorganizować barbecue w rodzinnym gronie. Nawet jeśli Wasze zaręczyny nie przypadają na tradycyjny okres grillowy, to nic nie szkodzi, wszak sezon można zainaugurować wcześniej niż w maju. Generalnie mówi się, że przyjęcie zaręczynowe powinno zostać zorganizowane do 8 tygodni po oficjalnych zaręczynach, ale nie trzeba sztywno trzymać się tego terminu. Jeśli chcecie zorganizować przyjęcie w ogrodzie, to możecie poczekać na lepszą pogodę. Grillowanie ma ten plus, że ograniczacie sobie sprzątanie, a zapachy nie roznoszą się po całym domu. Oczywiście na barbecue z okazji zaręczyn przyszła panna młoda może przygotować symboliczny tort albo po prostu go zamówić. Nie zabraknie również toastu, bukietu róż dla mamy przyszłej panny młodej, a także symbolicznego pytania o zgodę ojca panny młodej, jeśli hołduje się tradycji. Później już nastąpi tradycyjne pieczenie szaszłyków i innych przysmaków. Możecie też zorganizować muzykę, w końcu wystarczy oświetlenie LED i dobry głośnik, a także poinformowanie sąsiadów, by nie mieli pretensji.

Wieczór filmowy w gronie najbliższych

Możecie również postawić na inną formę przyjęcia zaręczynowego, a mianowicie gdy jesteście kinomaniakami, spędźcie wieczór w gronie rodzinnym na wspólnym seansie. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnych przekąsek typu popcorn czy pianki, a także tacos. Wcześniej można odbyć bardziej oficjalną część z kwiatami i uściskami.

Dodaj komentarz