Dieta wege dla początkujących – to trzeba wiedzieć!

Czy dieta wegetariańska jest zdrowa? Odpowiedź może być tylko jedna i brzmi: oczywiście i na 100%. Badania przeprowadzone przez naukowców z Harvardu czy Oksfordu potwierdzają prozdrowotny wpływ diety wege na pracę całego organizmu. Otóż wegetarianie zdecydowanie rzadziej chorują na choroby serca, cukrzycę, ale i niektóre typy nowotworów choćby jelit czy żołądka. Duże znaczenie ma też, fakt, że będąc na takiej diecie można zdecydowanie łatwiej utrzymać prawidłową masę. Zatem warto zostać wegetarianinem. Dziś podpowiemy Wam, jak zostać wege. Poznajcie ważne zasady i informacje.

Dieta wege jest dla wszystkich

Dieta wege jest polecana dla wszystkich. Tak naprawdę można na nią przejść niezależnie od tego w jakim wieku jesteście. Nawet dla dzieci jest ona zalecana. Wbrew pozorom jej zbilansowanie nie jest w żadnym przypadku trudne czy skomplikowane. Wystarczy tylko spożywać duże ilości warzyw, ale też produktów pełnoziarnistych. Wyobraźcie sobie, że wegetarianie zdecydowanie rzadziej zmagają się z niedoborami. Nie wiadomo dlaczego przyjęło się, że gdy człowiek spożywa mięso nie ma niedoborów. Rzecz jasna jest to totalne kłamstwo. Trudno znaleźć wadę diety wege, biorąc pod uwagę również fakt, że pozytywnie wpływa na kondycję skóry, ale też włosów. Jak nietrudno się domyślić będąc wege zachowuje się młodość na dłużej.

Jak zostać wege? Krok pierwszy

Na pewno decyzja musi być podjęta ze stanowczością. Nie trzeba też robić żądnych przymiarek, a więc choćby mniejszych ilości mięsa, potem tylko jeden gatunek itp. Takie podejście nie jest zalecane. Jeżeli budzicie się z myślą, że Wasze zdrowie, ale i ochrona zwierząt mają dla Was nadrzędne znaczenie, to po prostu rezygnujecie z jedzenie mięsa i już. Pamiętajcie jeszcze, że wegetarianie nie jedzą ryb. Jest grupa ludzi, która określa się semi wegetarianami, ale to nazewnictwo jest całkowicie błędne. Ochrona należy się także rybom, które przecież są istotami żywymi. Definicję wegetarianizmu można określić w jednym jakże trafnym zdaniu, które brzmi: nie jem czegoś co wcześniej miało twarz. Wielu wegetarian rezygnuje też z picia mleka krowiego. W sumie zastąpienie go roślinnym tylko pozytywnie wpłynie na zdrowie. Zresztą kawa z roślinnym mlekiem jest smaczniejsza. Pewnym utrudnieniem jest fakt, że trzeba naprawdę czytać etykiety, bo niestety, ale do wielu produktów dodaje się produkty pochodzenia zwierzęcego, choćby żelatynę. Ale z drugiej strony czytanie etykiet to niewielka cena za to, że można dłużej żyć i piękniej wyglądać.

Jakość ma znaczeni. Krok drugi

Jakość ma znaczenie i to fakt niezaprzeczalny. Jednocześnie ma ona znaczenie w przypadku każdej diety. Będąc wege nie można mieć diety opartej na kilku składnikach tym bardziej, że kuchnia wegetariańska jest tak smaczna. Można przygotować różnorodne dania, nawet takie, które imitują klasyczne potrawy. Zamiast zwykłych mielonych można przygotować mielone z białej fasoli. Można też przygotować pieczeń z tofu i co ciekawe smakuje obłędnie. Jest więc z czego wybierać. Dieta wege jest bardziej urozmaicona niż klasyczna oparta na mięsie. Ale to nie wszystko, co jeszcze trzeba wiedzieć. Otóż najlepiej przygotowywać dania na bazie świeżych warzyw. Do tego w jadłospisie nie może zabraknąć produktów pełnoziarnistych, kiełków czy orzechów. Przygotowanie dań nie musi być ani trudne, ani skomplikowane. Jeżeli do tej pory odżywialiście się na gotowcach, to będąc na diecie wege także nie musicie rezygnować z wygody, tyle tylko, że dodatkowo, że zyskacie zdrowe jedzenie. Doskonałym wyborem będzie catering dietetyczny wege.

Stawiaj na przekąski. Krok trzeci

Będąc na diecie wege także można stawiać na przekąski. Można np. zjeść porcję orzechów z dodatkiem pasty paprykowej. Możecie też pochrupać warzywa czy zjeść duży owoc. Możliwości jest wiele. Jeżeli lubicie jajecznicę to zamiast na bazie jajek przygotujcie ją na bazie tapioki. Jest smaczna, a przy tym nie powoduje skoków cholesterolu. I najlepsze jest to, że właśnie tapioka może być formą przekąski. Gwarantujemy, że na diecie wege Wasze kubki smakowe bardzo się rozwiną.

Dodaj komentarz