W czym mogę zdrowo gotować?

Zdrowe gotowanie to nie tylko umiejętność dobrania odpowiednich składników, przygotowywanie potraw w odpowiedni sposób i używanie odpowiedniej ilości tłuszczu. To oczywiście jest bardzo ważne, ale nawet najzdrowsza potrawa może stać się wręcz trucizną, przy nieodpowiednich naczyniach kuchennych! Właśnie dlatego wybór garnków do kuchni nie powinien być pochopny, a dobrze przemyślany.

Jakie garnki wybrać?

Wygodnym rozwiązaniem po które sięga wielu ludzi są garnki z powłokami nieprzywierającymi. Sprzedawane w Polsce muszą mieć oczywiście odpowiednie atesty, jednak nie przewidują one uszkodzenia naczynia… W momencie w którym porysujesz powłokę garnka stalową łopatką może on stać się trucizną… W końcu gotowanie w samym aluminium, które znajduje się pod powłokami non-stick, jest niebezpieczne dla zdrowia.

Pozostają więc garnki stalowe i emaliowane. Stal nierdzewna to produkty bezpieczne dla zdrowia… pod warunkiem, że nie mamy na nie alergii! Jeżeli chcemy mieć pewność, że potrawa którą przygotowujemy, nie uczuli naszych gości, nie tędy droga. Wówczas najlepszym rozwiązaniem pozostają garnki emaliowane. Naczynia te posiadają stalowy korpus, pokryty warstwą emalii, która jest niczym szkło i nie zejdzie jak „miękkie” powłoki non-stick.

Zalety garnków emaliowanych Belis

Być może przekonałam Was, że naczynia emaliowane to dobry wybór, ale dlaczego akurat Belis, a nie najtańszy produkt z dyskontu?

• Korpus o grubości od 1,2 mm do nawet 2 mm. To nawet 4 razu więcej niż najtańsze naczynia emaliowane.
• Dzięki grubemu korpusowi potrawy nie przywierają do dna naczynia i nagrzewają się równomiernie.
• Szklista powłoka emaliowana w naczyniach Belis jest niezwykle łatwa do utrzymania w czystości i higieniczna. Aby dokładnie ją umyć wystarczy gorąca woda, miękka myjka i nieco łagodnego detergentu.
• Powłoka emaliowana jest niczym szkło, nie wchodzi w reakcję z żywnością i nie wydziela szkodliwych substancji.
• W naczyniach emaliowanych Belis można przygotowywać, podawać i przechowywać potrawę bez obaw, że wpłynie to na smak lub zapach dania.
• Stalowy korpus każdego garnka jest pokryty dwiema warstwami emalii: bazową i kolorową. Wszystko po to, aby żywność nie miała żadnej styczności z surowym korpusem.
• Garnki Belis mają niezbędne atesty i spełniają rygorystyczne normy, dzięki którym są bezpieczne dla dzieci, alergików i osób starszych.
• Garnki Belis charakteryzują się nowoczesnym, atrakcyjnym wyglądem, doskonałym do współczesnej kuchni.

Sprawdź jak najszybciej!

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem garnków Belis, teraz jest doskonały na to czas! Właśnie do sklepu naczynia.olkusz.pl przyjechała nowa dostawa naczyń prosto z Czech! Wiele nowych kształtów, kolorów i rozmiarów do wyboru!

Dodaj komentarz