Płyta na gaz: Daj się zaskoczyć innowacyjnej technologii przygotowywania potraw

Rozważając zakup płyty na gaz większość inwestorów myśli o tradycyjnych rozwiązaniach, które zakładają przygotowywanie potraw na otwartym ogniu. Rozwiązania te są nie tylko niebezpieczne, ale również nieekonomiczne i powodują niepotrzebne zanieczyszczenia. Alternatywą dla płyt otwartopalnikowych jest płyta na gaz pod szkłem.

Nowoczesne płyty na gaz stanowią unikalne połączenie tradycyjnych technologii i innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym płyta gazowa jest jeszcze bardziej wydajna, całkowicie bezpieczna w użytkowaniu i łatwa do utrzymania w czystości.

Jak zbudowana jest płyta na gaz?

Tradycyjna płyta na gaz praktycznie w niczym nie różniła się od kuchenki gazowej. Posiadała planiki i ruszt oraz wyprofilowany spód, który znacząco utrudniał utrzymanie kuchenki w czystości. Ceramiczna płyta na gaz pod względem wizualnym znacząco różni się tego rozwiązania. Urządzenie wygląda zupełnie jak płyta ceramiczna lub kuchenka indukcyjna, z tą różnicą, że pola grzewcze zasilane są gazem. Płyta działa na gaz z sieci lub butli, co daje możliwość jej instalacji i użytkowania w praktycznie dowolnym miejscu. Do prawidłowego działania płyta wymaga również dostępu do prądu. Wynika to z faktu, iż każde pole grzejne posiada indywidualne sterowanie mocy i możliwość natychmiastowego wyłączenia. Funkcje te obsługiwane są przez sterowniki elektryczne.

Jak działa płyta na gaz?

Płyta na gaz charakteryzuje się wysoką wydajnością i ergonomią pracy. W przypadku gotowania na otwartym gazie musimy się liczyć ze stratami energii. Płomień ogrzewa nie tylko garnek, ale również powietrze wokół, tym samym zmniejszając wydajność pracy kuchenki. Zamknięty pod szkłem przekazuje całą energię grzejną do pola grzejnego, które z kolei przekazuje ją do naczynia. Dzięki temu kuchenka zużywa mniej gazu, a potrawy są przygotowywane znacznie szybciej.

W przeciwieństwie do płyt indukcyjnych, nie musimy korzystać z dedykowanych garnków. Płyty gazowe współpracują ze wszystkimi rodzajami garnków, co pozwala Ci korzystać z nowoczesnej technologii przygotowywania potraw bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych garnków czy patelni. Wpływa to również na koszty eksploatacji urządzenia. Garnki na indukcję są droższe od tradycyjnych naczyń.

Jak dbać o płytę na gaz?

Kompaktowa budowa i przykrycie palników płytą ceramiczną ogranicza wszelkie prace związane z utrzymaniem płyty w czystości do minimum. W celu uniknięcia plam na płycie ceramicznej poleca się jej regularne czyszczenie po każdym gotowaniu. Z czyszczeniem należy się jednak wstrzymać aż do momentu, w którym płyta ostygnie. Zależnie od stopnia zanieczyszczenia powierzchnię można oczyścić przy pomocy dedykowanego skrobaka lub mleczka do czyszczenia. Po wyczyszczeniu płytę można dodatkowo zabezpieczyć mleczkiem do konserwacji płyt ceramicznych. Czynności te zajmują zaledwie kilka minut, a pozwalają na zachowanie funkcjonalności i estetyki płyty przez naprawdę długi czas.

Dodaj komentarz