Jak przeprowadzić skuteczny detoks organizmu?

Zima w pełni, ale już wielu z nas żyje zbliżającą się wiosną. Zima nie sprzyja też utrzymaniu diety. A więc jak przygotować się do wiosny i wreszcie o siebie zadbać? To bardzo proste. Wystarczy przeprowadzić detoks organizmu? Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić w pełni bezpiecznie.

Co daje detoks?

Detoks pozwala na oczyszczenie organizmu z toksyn,ale też innych negatywnych związków chemicznych. Warto przeprowadzić go na wiosnę i wzmocnić swój organizm. Są symptomy, które świadczą, że to już najwyższy czas na detoks. Należą do nich: przemęczenie, problemy z koncentracją, ale i zasypianiem. Jeżeli Wasze włosy są matowe i mają tendencję do wypadania, to również może oznaczać, że czas na detoks, podobnie zresztą, gdy jesteście palaczami, zdarza się Wam pić alkohol, czy spożywacie mięso czerwone. Gdy pojawiają się problemy trawienne czy wzdęcia może się okazać, że w Waszym organizmie jest za dużo toksyn. Pamiętajcie jednak że tak naprawdę nie wystarczy tylko i wyłącznie sama detoksykacja. Otóż każdy powinien zadbać o swoją dietę. Musi być ona lekkostrawna i odpowiednio zbilansowana. Wtedy również pozbędziecie się nie tylko wielu problemów, ale i dodatkowych kilogramów. Rzecz jasna czasami wydaje się to trudne, by zdrowo się odżywiać, gdy ma się mało czasu, ale z drugiej strony tutaj przecież o Wasze zdrowie chodzi, a ono jest najważniejsze. Na szczęście można ułatwić sobie życie i wolny czas wykorzystać nie tyle na gotowanie, co na inne przyjemności. Jak to zrobić? To więcej niż proste. Wystarczy tylko wybrać catering pudełkowy z Sopotu.

Jak przeprowadzić detoks?

Przeprowadzenie detoksu jest więcej niż proste. Na początek trzeba wybrać konkretną metodę. Dobrym sposobem na detoksykacje jest oczywiście wersja warzywno-owocowa. Tutaj zalecane jest spożywanie warzyw i owoców, które posiadają niski indeks glikemiczny, czyli takich jak: cebula, cukinia, gotowane ziemniaki, groszek zielony grejpfruty, a także jabłka zarówno w wersji surowej, jak i suszonej. Pamiętajcie, że dieta nie powinna mieć więcej niż 600 kalorii. Zaleca się spożywanie 5 posiłków w postaci sałatek bądź też można przygotować koktajle owocowo-warzywne. Oczywiście w czasie detoksu nie zaleca się pić nawet kawy czy herbaty, o piciu alkoholu czy paleniu papierosów nie musimy już wspominać. Można też postawić na detoks ziołami. Rzecz jasna nie oznacza to wcale, że pijecie tylko napary ziołowe. Otóż przygotowujecie dania na bazie warzyw z dodatkiem produktów pełnoziarnistych. Dieta musi być lekkostrawna. Do tego jednak codziennie wypijacie odpowiedni napar ziołowy. Zaleca się mniszek lekarki czy skrzyp polny oraz łopian. O ile detoks owocowo-warzywny powinien trwać nie dłużej niż tydzień, tak w przypadku detoksu ziołami czas można wydłużyć do kilku miesięcy. Pamiętajcie, że indeksu kalorycznego nie można w tym przypadku zmieniać. To nadal nie wszystkie możliwości. Możecie też wybrać detoks sokowy, który polega na piciu 5 porcji soków dziennie. Soki powinny być gęste i tłoczone. Taki detoks nie może trwać dłużej niż 3 dni.

Jak przygotować się do detoksu?

Na początek trzeba zrezygnować z niezdrowego i ciężkostrawnego jedzenia. Na tydzień przed detoksem nie należy jeść produktów smażonych, ale i przetworzonych. Trzeba wprowadzić dietę w pełni lekkostrawną. Na kilka dni przed wprowadzeniem detoksu trzeba też zacząć stopniowo odstawiać produktu typu nabiał, ale też takie z dodatkiem dużej ilości cukru. Następnie trzeba jeść mniej produktów zawierających gluten. Zrezygnujcie też z napojów typu kawa i mocna herbata. Po skończeniu detoksu należy pozwoli wprowadzać nowe dania. Kuchnia musi być lekkostrawna. Nie można też się przejadać. Tutaj znowu możemy Wam polecić tani catering dietetyczny z Sopotu.

Co daje detoks?

Dzięki odpowiednio przeprowadzonemu detoksowi oczyścicie organizm z negatywnych związków chemicznych czy toksyn, ale to nie wszystko. Wzmocnicie też pracę jelit. Nie będziecie narzekać na problemy trawienne, wzdęcia czy gazy po posiłku, a nawet skończy się z problem z zaparciami. Ale detoksu nie można przeprowadzać często. Zaleca się go raz bądź maksymalnie dwa do roku. Trzeba również zmienić nawyki żywieniowe na zdrowe. Wtedy efekty są najlepsze.

Dodaj komentarz