Dietetyk dla par Poznań. Dlaczego warto odchudzać się w duecie?

Zmienianie nawyków żywieniowych to ogromne wyzwanie i niełatwo mu sprostać w pojedynkę. By zwiększyć swoje szanse na sukces i osiągnięcie zamierzonego celu, warto zastanowić się nad odchudzaniem z ukochaną osobą. Dzięki temu, przechodząc przez dość bolesny proces, jakim jest zmiana diety i dotychczasowych nawyków, nie czujemy się osamotnieni. Na czym polega dieta we dwoje i co warto na ten temat wiedzieć? Dietetyk dla par Poznań odpowie na wszystkie nurtujące was pytania.

1. Dietetyk dla par Poznań: na czym to polega?

2. Czy warto odchudzać się we dwoje?

3. Dieta dla dwojga: od czego zacząć?

4. Nie tylko dla par i małżeństw

5. Dieta dla par: ile to kosztuje?

Często możemy zaobserwować, że osoby, które tworzą parę, wspólnie przybierają na wadze. Wszystko przez to, że nabieramy wspólnych, niestety niejednokrotnie – zgubnych nawyków, takich jak słone przekąski zjadane podczas wieczornego oglądania serialu, wypijanie piwa czy wina, zamawianie pizzy lub kebabów, przygotowywanie smacznych, ale bardzo kalorycznych potraw. Dobra wiadomość jest taka, że również powrót na właściwą ścieżkę żywieniową, we dwoje jest prostszy i przyjemniejszy.

1. Dietetyk dla par Poznań: na czym to polega?

Dieta dla par to nic innego jak program żywieniowy opracowany dla dwojga, uwzględniający indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne oraz tryb życia każdego z partnerów. Celem diety jest nie tylko pozbycie się zbędnych kilogramów, ale i nabranie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych, które pozwolą parom cieszyć się doskonałą formą i stanem zdrowia.

W diecie dla par podejmuje się wspólne decyzje dotyczące odżywiania, wspólnie planuje się posiłki, zakupy spożywcze, gotowanie smacznych potraw oraz spożywanie dań z diety.

2. Czy warto odchudzać się we dwoje?

Choć wspomnieliśmy o tym już wcześniej, warto dodać kilka istotnych informacji. Wielu z nas miało okazję się przekonać, że odchudzanie czy też zmiana nawyków żywieniowych, to trudny, pełen wyzwań proces, który często kończy się niepowodzeniem. Przeszkadza nam tzw. słomiany zapał, nieumiejętność zerwania z dotychczasowym stylem życia, uleganie pokusom, brak motywacji.

Właśnie dlatego konsultacja dietetyczna w parze jest doskonałym pomysłem. Dzięki dobraniu diety dla dwojga, możemy się wzajemnie motywować, wspierać, dążyć do osiągnięcia celu. Krótko mówiąc, konsultacja dietetyczna dla par ułatwia proces odchudzania każdej z osób i zwiększa szanse na sukces.

3. Dieta dla dwojga: od czego zacząć?

Pierwszym krokiem w kierunku zmiany jest oczywiście konsultacja dietetyczna, podczas której brane są pod uwagę indywidualne potrzeby związane z kalorycznością, tolerowanymi składnikami pokarmowymi oraz ewentualne schorzenia. Fachowej pomocy udzieli wam dietetyk dla par Poznań, czyli Poradnia Dietetyczna Kaloria.

Konsultacja dietetyczna polega na tym, że to pary mówią dietetykowi jakie posiłki lubią przygotowywać i każdy z nich może też wskazać produkty bez których nie wyobraża sobie swojego menu. Dzięki temu diety obu osób bazują na tych samych posiłkach, różnią się natomiast gramaturą, by zaspokoić potrzeby energetyczne obojga uczestników.

Konsultacja dietetyczna sprawdzi się również u par, które planują powiększenie rodziny.

4. Nie tylko dla par i małżeństw

Choć oczywiście konsultacja dietetyczna dla dwojga kojarzy się przede wszystkim ze wspólnymi zmaganiami par lub małżeństw, warto podkreślić, że z fachowej pomocy dietetyka mogą skorzystać wszelakie pary, również rodzic i dziecko, rodzeństwo, przyjaciele itd. Podstawą są bliskie relacje, które pozwolą się wzajemnie wspierać i motywować i podnosić na duchu w kryzysowej sytuacji. Nie musisz być w związku, żeby zadbać o swój wygląd, formę i zdrowie.

Dietetyk pomoże wam ustalić plan żywieniowy również w trudnym momencie życia, np. w chorobie, która wymaga podjęcia szczególnych kroków. Co więcej, dietetyk może opracować szczegółowe odżywianie dla osób w każdym wieku, zarówno dla sportowców, jak i osób, którym nie po drodze jest z aktywnością ruchową, spędzających dużo czasu na kanapie lub przed komputerem.

5. Dieta dla par: ile to kosztuje?

Chcesz fachowej pomocy i interesuje cię dieta dla par, ale obawiasz, że to rozwiązanie wiąże się ze zbyt dużymi wydatkami? W Poradni Dietetycznej Kaloria w Poznaniu, dieta dla par plus konsultacja dietetyczna, to wydatek rzędu 390 zł. W zamian otrzymujesz dwie diety 14-dniowe, listę zamienników i poradnik pacjenta. Również analiza składu ciała wykonywana jest razy dwa.

Co ważne, w Poradni Dietetycznej Kaloria dietetyk pozostaje do dyspozycji par i w każdej chwili można poprosić o radę lub porozmawiać o swoich wątpliwościach. A co, jeśli brak widocznych efektów? W takiej sytuacji dietetyk podejmie odpowiednie kroki, dzięki którym waga zacznie spadać, a pacjent odzyska utracone zdrowie, wymarzoną sylwetkę i dobre samopoczucie.

”Jesteś tym, co jesz” – każdy z nas wiele razy słyszał to zdanie. Ale dopiero wtedy, gdy otrzymamy fachową pomoc i zaczniemy dostrzegać jej efekty, możemy się przekonać, co oznacza ono w praktyce.

Dodaj komentarz